STOMATOLOGIA DZIECIĘCA

Ponieważ lepiej zapobiegać niż leczyć dlatego dbamy również o prawidłowe nawyki i pierwsze zęby naszych najmłodszych Pacjentów.

Pierwszy kontakt z dentystą jest zawsze duży przeżyciem dla dziecka.

Od powodzenia pierwszej wizyty będzie zależało nastawienie dziecka na każdym etapie jego rozwoju. Dlatego kładziemy szczególny nacisk na miłą atmosferę i bardzo sprawne i szybkie przeprowadzenie wymaganego leczenia. Bardzo ważne w życiu każdego dziecka jest to, aby pierwszy kontakt ze stomatologiem był udany. Wpłynie to bardzo pozytywnie i ukształtuje późniejsze nastawienie do wizyt u dentysty. W naszej Klinice otaczamy troską i profesjonalną opieka najmłodszych pacjentów po to, by zdobyć ich zaufanie na lata.

 

Czym jest lapisowanie.

 

Lapisowanie to nic innego jak impregnacja zęba mlecznego zapobiegające szybkiemu rozprzestrzenianiu się próchnicy. Stosowane jest aby cofnąć zmiany próchnicze i utwardzić rozmiękłą tkankę. Niestety ząb po lapisowaniu staje się czarny i nieestetyczny. Rozwiązanie jest na szczęście czasowe, tylko do momentu wypadnięcia mleczaków.

 

 

Czy warto lakować zęby?

 

Lakowanie zębów to zabezpieczenie powierzchni zębów przed próchnicą specjalnym preparatem. Najczęściej lakowaniu poddawane są trzonowce i przedtrzonowe. Zabieg lakowanie jest bezbolesny i szybki. Warto zalakować dziecku zęby stałe i zabezpieczyć je do czasu kiedy nabierze świadomość samodzielnego dbania o higienę jamy ustnej.

Podcięcie wędzidełka – kiedy i dlaczego

 

Podcięcie wędzidełka jest drobnym zabiegiem chirurgicznym wykonywanym w znieczuleniu miejscowym. Wady anatomiczne wędzidełka, zarówno wargi górnej jak i dolnej – mogą utrudniać utrzymanie czystości jamy ustnej. Mogą również uniemożliwiać prawidłową wymowę, szczególne głosek podjęzykowych. Wskazaniem do podcięcia wędzidełka jest również diastema czyli przerwa min. 2 mm między jedynkami.W Klinice Denmed zabieg ten może być wykonany metodą chirurgiczną lub przy użyciu lasera. Zastosowanie lasera łagodzi przebieg zabiegu, powoduje, że jest prawie bezkrwawy, a mały pacjent dużo szybciej wraca do pełnej radości życia.

CENNIK ZABIEGÓW


  • STOMATOLOGIA DZIECIĘCA CENA
  • Opatrunek leczniczy 90 PLN
  • Wypełnienie w zębie mlecznym 150 PLN
  • Usunięcie zęba mlecznego w Znieczuleniu 120-150 PLN
  • Podcięcie wędzidełka 350 PLN