MENU

Periodontologia

Zdrowe przyzębie to zdrowa jama ustna, piękny uśmiech i świeży oddech.

Przyzębie to zespół tkanek otaczających ząb i utrzymujących go w zębodole. Proces zapalny, który niszczy najbliższe otoczenie zęba, stanowi jedną z najczęstszych chorób przyzębia, na którą zapada aż 80% dorosłych ludzi. W takich przypadkach polecamy leczenie przy użyciu urządzenia Vector Paro, które delikatnie, skutecznie i całkowicie atraumatycznie oczyszcza wszystkie zainfekowane powierzchnie. Jeśli zapalenie przyzębia nie jest leczone, a stan zapalny nie zostanie zatrzymany, rozprzestrzenia się ono na kości zębodołu i niszczy je. W trakcie tego procesu pojawia się rozchwianie zębów, a ostatecznie ich utrata.

JAK NALEŻY LECZYĆ CHOROBY PRZYZĘBIA?

Na prawidłowe leczenie składają się dwie fazy:

TERAPIA VECTOREM – ZALETY I KORZYŚCI

Wyjątkowość tej terapii polega na bezpiecznym zastosowaniu energii ultradźwiękowej. Dzięki temu złogi i płytka zostają precyzyjnie usunięte, również w anatomicznie trudno dostępnych miejscach. Terapia pozostawia gładką i czystą powierzchnię w obszarze nad i poddziąsłowym. Dodatkowo znosi nadwrażliwość i jest maksymalnie korzystna dla zachowania estetyki dziąseł.

JAKIE SĄ PIERWSZE OBJAWY CHOROBY?

Pierwszym i najczęstszym objawem choroby jest krwawienie dziąseł. Jeżeli zapalenie dziąseł nie będzie leczone może rozwinąć się w choroby przyzębia. Oprócz krwawienia objawami może być również: obrzęk, zaczerwienienie i cofnięcie się dziąseł, nadwrażliwość szyjek zębowych, nieprzyjemny zapach z ust, a nawet rozchwianie się zęba. Jeśli zauważyłeś u siebie jakikolwiek z powyższych objawów zgłoś się na wizytę do dentysty. Specjaliści z naszego zespołu pokierują Cię na profesjonalną higienizację wraz z leczeniem vectorowym, które komfortowo, skutecznie i delikatnie oczyści wszystkie powierzchnie.

x

Strona korzysta z plików Cookies zgodnie z celami określonymi w Polityce prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików Cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.