MENU

Endodoncja

Leczenie kanałowe ratuje Twój ząb!

Decyzję o konieczności podjęcia tego typu leczenia podejmuje lekarz na podstawie informacji uzyskanych od Pacjenta oraz szczegółowej diagnostyki. Jeśli miazga w kanałach korzeniowych jest zainfekowana bakteriami, należy niezwłocznie podjąć leczenie.

CO JEST NAJBARDZIEJ ISTOTNE PRZY LECZENIU KANAŁÓW ZĘBOWYCH?

Najważniejsze z punktu widzenia bezpieczeństwa i skuteczności jest wykonanie całego leczenia w koferdamie. Koferdam jest kawałkiem specjalnej gumy umieszczanej na leczonym zębie w celu zaizolowania go od wnętrza jamy ustnej. Cała procedura leczenia kanałowego musi bezwzględnie odbywać się bez dostępu śliny, będącej nośnikiem bakterii. Zastosowanie koferdamu znacznie zwiększa skuteczność leczenia. Użycie mikroskopu przy leczeniu jest istotne szczególnie przy zębach wielokanałowych oraz w sytuacji kiedy kanały posiadają nietypową anatomię: są wąskie lub zakrzywione. Wówczas powiększenie mikroskopowe znacząco zwiększa prawdopodobieństwo odnalezienia wszystkich kanałów oraz pozwala na dokładne i szczelne ich wypełnienie.

JAKA JEST ALTERNATYWA DO LECZENIA KANAŁOWEGO?

Jeśli twój ząb jest głęboko zainfekowany i nie ma innego sposobu niż wyleczenie wszystkich kanałów to odkładanie tego w czasie zawsze kończy się stanem zapalnym w jego obrębie i koniecznością usunięcia zęba. W naszej Klinice leczenie kanałowe przeprowadzane jest najczęściej na jednej, około dwugodzinnej wizycie. Żeby umożliwić prawidłowe funkcjonowanie zęba, czyli jego uczestniczenie w gryzieniu i żuciu, wzmacniany zostaje on specjalnym wkładem. Od tej chwili staje się mocny i wytrzymały. Zawsze po leczeniu kanałowym konieczna jest odbudowa części białej zęba poprzez duże wypełnienie tzn. onlay lub odbudowa całej korony.

Cennik zabiegów

NAZWA ZABIEGUCENA
Leczenie kanałowe przy użyciu mikroskopu:
zęby jednokanałowe700 PLN
zęby przedtrzonowe i siekacze dolne900 PLN
zęby trzonowe1300 PLN
Powtórne leczenie kanałowe przy użyciu mikroskopu:
zęby jednokanałowe900 PLN
zęby przedtrzonowe i siekacze dolne1000 PLN
zęby trzonowe1500 PLN
Odbudowa anatomii zęba po leczeniu kanałowymod 400 PLN
Pomoc doraźna w leczeniu kanałowym 200 PLN
Usunięcie narzędzia z kanału 600 PLN

x

Strona korzysta z plików Cookies zgodnie z celami określonymi w Polityce prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików Cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.