MENU

Implanty

Uśmiech nigdy nie wychodzi z mody. Szczególnie ten zdrowy i piękny.

Braki w uzębieniu, które często są przyczyną kłopotliwych i krępujących sytuacji, nie muszą już być problemem. Implanty zębów uznawane są za najskuteczniejsze i najbezpieczniejsze rozwiązanie w przypadku pojedynczych czy wielopunktowych ubytków. Poprawiają samopoczucie i przywracają utraconą pewność siebie. Dzięki nim odzyskasz wolność, radość i komfort związany z poczuciem, że znów jesteś sobą.

CZYM JEST IMPLANT?

Implant to sztuczny korzeń, na którym osadzana jest widoczna w jamie ustnej, biała część zęba, czyli korona protetyczna. Stanowi on bardzo wytrzymały i stabilny fundament pod uzupełnienia protetyczne, które będą bardzo komfortowe w użytkowaniu przez długie lata. Dodatkowo osadzone w kości implanty zabezpieczają przed zanikiem kości i zapadnięciem się dziąseł i zmianą rysów twarzy. Jest to jeden z wielu powodów, dla których warto jest rozważyć implantoprotetykę jako rozwiązanie najkorzystniejsze dla funkcjonowania organizmu i utrzymania estetyki twarzy.

JAK PRZEBIEGA PROCEDURA IMPLANTACJI?

W Klinice Denmed każda implantacja poprzedzona jest jej szczegółowym zaplanowaniem i dopasowaniem rozwiązania do Twoich oczekiwać i możliwości.

WSZCZEPIENIE IMPLANTU – PROCEDURA IMPLANTACJI JEST CAŁKOWICIE BEZBOLESNA.

Dzieje się to dlatego, że wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym. Lekarz umieszcza implant w zaplanowanym wcześniej miejscu. Jeśli warunki kostne są zbyt słabe, niekiedy wymagane jest uzupełnienie kości biomateriałem, który zapewni trwałe zintegrowanie się z kością. W zależności od przypadku po wykonaniu implantacji osadzane są zęby tymczasowe, które są utrzymywane do czasu przygotowania porcelanowej części protetycznej.

KONSULTACJA – WIZYTA, NA KTÓREJ LEKARZ SPRAWDZA WARUNKI DO IMPLANTACJI.

Podczas wizyty wykonywana jest pełna dokumentacja zdjęciowa, w tym zdjęcia radiologiczne, które pozwalają przeanalizować sytuację estetyczną twarzy, kliniczną i precyzyjnie zaplanować pozycję implantu pod kątem ułożenia i kształtu przyszłych zębów. Na wizycie pacjent otrzymuje również zalecenia dotyczące przygotowania do zabiegu i niezbędne informacje dotyczące przebiegu przyszłej implantacji.

x

Strona korzysta z plików Cookies zgodnie z celami określonymi w Polityce prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików Cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.