ORTODONCJA

Podstawą leczenia ortodontycznego jest przywrócenie prawidłowej funkcji zgryzu poprzez zmianę ustawienia zębów. Leczenie wad zgryzu dotyczy nie tylko pacjentów młodych, ale również dorosłych.

Leczenie ortodontyczne jest procesem długotrwałym, dlatego na oczekiwany efekt należy czekać od 15 do 24 miesięcy, a niekiedy nawet dłużej. Czas leczenia zależy od sytuacji wyjściowej, ale również od regularnego odbywania wizyt kontrolnych i dyscypliny przy noszeniu elementów wspomagających leczenie.

 

Obecnie większość ludzi ma zaburzenia zgryzu. Niestety tylko część z nich poddaje się leczeniu. Najczęściej kierują się względami estetycznymi, ale bardzo ważna jest również funkcja zgryzu. Nie leczona wada może spowodować nieodwracalne zmiany w stawach skroniowo-żuchwowych, z dolegliwościami bólowymi włącznie, zaś stłoczone zęby często są przyczyną próchnicy na powierzchniach stycznych. To tylko część z powodów, dla których warto jest zadbać o prawidłowe ustawienie zębów względem siebie.

LECZENIE APARATAMI RUCHOMYMI

 

Stosowane jest w przypadku dzieci, u których narząd żucia cały czas się rozwija tzn. szczęka i żuchwa cały czas jeszcze rosną; są to aparaty w postaci akrylowej płytki (w wybranym przez dziecko kolorze) ze specjalnymi metalowymi klamrami, które utrzymują cały aparat na zębach; noszone są przez kilka/kilkanaście godzin dziennie.

 

 

LECZENIE APARATAMI STAŁYMI

 

Stosowane jest u starszych dzieci, młodzieży i dorosłych.

Składają się z: zamków, naklejanych na zęby przy użyciu specjalnego kleju; łuku – w postaci drutu przymocowanego do zamków, który wywiera siłę na poszczególne zęby i przesuwa je na odpowiednie miejsce.

 

 

SZYNY RELAKSACYJNE

 

Długotrwały stres może powodować zaciskanie lub zgrzytanie zębami, które może prowadzić do mechanicznych uszkodzeń lub otarć, szczególnie w odcinkach przednich. Może pojawić się również ból w stawie skroniowo-żuchwowym. W takich przypadkach metodą leczenia są szyny relaksacyjne, które noszone nocą, odciążają zmęczone stawy.

CENNIK ZABIEGÓW


  • ORTODONCJA CENA
  • Aparat metalowy (jeden łuk) od 1700 PLN
  • Aparat metalowy (oba łuki) od 3400 PLN
  • Aparat estetyczny (jeden łuk) 2500 PLN
  • Aparat estetyczny (oba łuki) 5000 PLN