MENU

Ortodoncja

Leczenie wad zgryzu dotyczy nie tylko pacjentów młodych, ale również dorosłych.

Leczenie ortodontyczne jest procesem długotrwałym. Czas leczenia zależy od sytuacji wyjściowej, ale również od regularnego odbywania wizyt kontrolnych i dyscypliny przy noszeniu elementów wspomagających leczenie.

Obecnie większość ludzi ma zaburzenia zgryzu. Niestety tylko część z nich poddaje się leczeniu. Najczęściej kierują się względami estetycznymi, ale bardzo ważna jest również funkcja zgryzu. NIELECZONA wada może spowodować nieodwracalne zmiany w stawach skroniowo-żuchwowych, z dolegliwościami bólowymi włącznie, zaś stłoczone zęby często są przyczyną próchnicy na powierzchniach stycznych. To tylko część z powodów, dla których warto jest zadbać o prawidłowe ustawienie zębów względem siebie.

LECZENIE APARATAMI RUCHOMYMI

Stosowane jest w przypadku dzieci, u których narząd żucia cały czas się rozwija, tzn. szczęka i żuchwa cały czas jeszcze rosną. Są to aparaty w postaci akrylowej płytki (w wybranym przez dziecko kolorze) ze specjalnymi metalowymi klamrami, które utrzymują cały aparat na zębach. Powinny być noszone przez kilka/kilkanaście godzin dziennie.

LECZENIE APARATAMI STAŁYMI

Stosowane jest u starszych dzieci, młodzieży i dorosłych. Aparat składa się z: zamków naklejanych na zęby przy użyciu specjalnego kleju; łuku – w postaci drutu przymocowanego do zamków, który wywiera siłę na poszczególne zęby i przesuwa je na odpowiednie miejsce.

SZYNY RELAKSACYJNE

Długotrwały stres może powodować zaciskanie lub zgrzytanie zębami, które może prowadzić do mechanicznych uszkodzeń lub otarć, szczególnie w odcinkach przednich. Może pojawić się również ból w stawie skroniowo-żuchwowym. W takich przypadkach metodą leczenia są szyny relaksacyjne, które noszone nocą, odciążają zmęczone stawy.

Cennik zabiegów

NAZWA ZABIEGUCENA
Konsultacja ortodontyczna250 PLN
Aparat metalowy MRI (jeden łuk)2500 PLN
Aparat metalowy MRI (oba łuki)5000 PLN
Aparat estetyczny (jeden łuk)3500 PLN
Aparat estetyczny (oba łuki)7000 PLN
Aparat samoligaturujący (jeden łuk) tylko w Toruniu od 3000 PLN
Aparat samoligaturujący (oba łuki) tylko w Toruniu od 6000 PLN
Aparat ruchomy (jeden łuk)800 PLN
Aparat ruchomy (oba łuki)1600 PLN
Wizyta kontrolna aparat stały (jeden łuk)200 PLN
Wizyta kontrolna aparat stały (oba łuki)250 PLN
Wizyta kontrolna aparat ruchomy 100 PLN
x

Strona korzysta z plików Cookies zgodnie z celami określonymi w Polityce prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików Cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.