PROTETYKA

Wiemy, że każdy zasługuje na piękny uśmiech. Uzupełnienia protetyczne mogą być wygodne i naturalne. W trosce o Twój uśmiech zapewniamy wysoką estetykę prac protetycznych.

Dla każdego pacjenta indywidualne rozwiązanie.

 

Jeśli chciałbyś uzupełnić nawet pojedynczy brak zęba, przekonaj się o możliwościach współczesnej protetyki. Bądź znów sobą i ciesz się naturalnym uśmiechem. Bez żadnych ograniczeń, bez skrępowania. Dzisiejsza protetyka to coś więcej niż odbudowa. To ogromne możliwości estetyczne i cały wachlarz rozwiązań funkcjonalnych. To także przywrócenie funkcji gryzienia i żucia. Wszystko po to, abyś znów mógł się uśmiechać. Jeśli zastanawiasz się, czy warto, obejrzyj krótki film.

 

Korony

 

Jest to rodzaj pojedynczego uzupełnienia protetycznego, które mocowane jest do oszlifowanego wcześniej własnego zęba lub do „sztucznego korzenia” czyli implantu zęba . Zadaniem korony jest odtworzenie anatomicznego kształtu, koloru i funkcji zęba. Pacjentom o najwyższych wymaganiach estetycznych polecamy korony pełnoceramiczne czyli w całości wykonane z porcelany. Alternatywą dla koron porcelanowych są korony, w których porcelana licowana jest na metalu.

Mosty

 

Mosty to uzupełnienia jednego lub kilku brakujących zębów. Przy uzupełnieniu pojedynczego zęba do osadzenia mostu potrzebne jest oszlifowanie sąsiednich zębów. Pełnią one funkcję filarów. Niestety wiąże się to z utratą niewielkiej, ale zdrowej części zębów sąsiadujących. Z tego powodu dużo bardziej korzystną formą uzupełnienia pojedynczego braku jest korona na implancie oszczędzająca sąsiednie zęby. W przypadku uzupełnień wielopunktowych mosty mogą być przytwierdzane do implantów. Nie wymagają dodatkowego, metalowego mocowania dlatego wyglądają i funkcjonują jak naturalne zęby.

 

 

Protezy

 

Protezy zastępują większą ilość brakujących zębów. Przy całkowitym bezzębiu uzupełniają całe łuki zębowe. Zazwyczaj są to uzupełnienia ruchome, które niosą za sobą ryzyko poluzowania się protez w późniejszym okresie noszenia. Związane jest to z zanikiem kości i obkurczeniem się dziąseł. Najbardziej komfortowym i najpewniejszym rozwiązaniem dla mocowania protez jest osadzenie ich na stałe na 6 implantach w szczęce lub 4 implantach w żuchwie (dolna szczęka). Zintegrowane z kością implanty będą stymulowały kość i zabezpieczały ją przed zanikiem, a przede wszystkim będą utrzymywały protezę bardzo stabilnie podczas jedzenia, mówienia czy uśmiechania się.

CENNIK ZABIEGÓW


  • PROTETYKA CENA
  • Korona na stopie metalowym 1000 PLN
  • Korona pełnoceramiczna 1700 PLN
  • Licówka ceramiczna 1700 PLN
  • Korona na implancie pełnoceramiczna 2200 PLN
  • Proteza akrylowa całkowita 1500 PLN
  • Proteza szkieletowa 1700-2000 PLN