MENU

Stomatologia dziecięca

Pierwszy kontakt z dentystą jest zawsze dużym przeżyciem dla dziecka.

Od powodzenia pierwszej wizyty będzie zależało nastawienie dziecka na każdym etapie jego rozwoju. Dlatego w naszych Klinikach kładziemy szczególny nacisk na miłą atmosferę, bardzo sprawne i szybkie przeprowadzenie wymaganego leczenia. Wpływa to bardzo pozytywnie i kształtuje późniejsze nastawienie do wizyt u dentysty. W naszej Klinice otaczamy troską i profesjonalną opieka najmłodszych pacjentów po to, by cieszyli się pięknym uśmiechem przez cały czas.

CZYM JEST LAPISOWANIE?

Lapisowanie to nic innego jak impregnacja zęba mlecznego, zapobiegająca szybkiemu rozprzestrzenianiu się próchnicy. Stosowane jest, aby cofnąć zmiany próchnicze i utwardzić rozmiękłą tkankę. Rozwiązanie to jest na szczęście czasowe, tylko do momentu wypadnięcia mleczaków.

CZY WARTO LAKOWAĆ ZĘBY?

Odpowiedź jest prosta – TAK! Lakowanie zębów to zabezpieczenie powierzchni zębów przed próchnicą specjalnym preparatem. Najczęściej lakowaniu poddawane są trzonowce i zęby przedtrzonowe. Zabieg lakowania jest bezbolesny i szybki. Zdecydowanie warto zalakować dziecku zęby stałe i zabezpieczyć je do czasu kiedy nabierze świadomość samodzielnego dbania o higienę jamy ustnej.

PODCIĘCIE WĘDZIDEŁKA

Podcięcie wędzidełka jest drobnym zabiegiem chirurgicznym wykonywanym w znieczuleniu miejscowym. Wady anatomiczne wędzidełka, zarówno wargi górnej, jak i dolnej – mogą utrudniać utrzymanie czystości jamy ustnej. Mogą również uniemożliwiać prawidłową wymowę, szczególne głosek podjęzykowych. Wskazaniem do podcięcia wędzidełka jest również diastema czyli przerwa min. 2 mm między jedynkami. W Klinice Denmed zabieg ten może być wykonany metodą chirurgiczną lub przy użyciu lasera. Zastosowanie lasera łagodzi przebieg zabiegu, powoduje, że jest praktycznie bezkrwawy, a mały pacjent dużo szybciej wraca do pełnej radości życia.

x

Strona korzysta z plików Cookies zgodnie z celami określonymi w Polityce prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików Cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.