MENU

Stomatologia zachowawcza

Leczenie zachowawcze to nie tylko pozbycie się próchnicy w sposób najbardziej oszczędny dla zęba.

Leczenie zachowawcze to również estetyczna odbudowa ubytku oraz odwzorowanie naturalnego kształtu zęba ze wszystkimi guzkami i bruzdami. Wszystko po to, aby przywrócić naturalny wygląd i prawidłową funkcję zębów.

Próchnica jest chorobą bakteryjną niszczącą twarde tkanki zęba. Przy wczesnym podjęciu leczenia zmiany próchnicowe można zatrzymać i wyleczyć. Niestety powstały ubytek nie zregeneruje się sam. Proces leczenia polega również na odbudowaniu powstałego ubytku materiałem, który będzie wyglądał i zachowywał się jak naturalny ząb. Właśnie takie wypełnienia stosujemy w Klinice Denmed – w wyglądzie, właściwościach i funkcji odwzorowujące naturalny ząb. Estetyczna materiały kompozytowe oprócz swojej wytrzymałości i odporności na ścieranie posiadają szeroką gamę kolorystyczną, dzięki której możliwy jest precyzyjny dobór koloru.

CZY WARTO WYMIENIAĆ STARE WYPEŁNIENIA?

Najważniejsze z punktu widzenia bezpieczeństwa i skuteczności jest wykonanie całego leczenia w koferdamie. Koferdam jest kawałkiem specjalnej gumy umieszczanej na leczonym zębie w celu zaizolowania go od wnętrza jamy ustnej. Cała procedura leczenia zachowawczego musi bezwzględnie odbywać się bez dostępu śliny, będącej nośnikiem bakterii. Zastosowanie koferdamu znacznie zwiększa skuteczność leczenia oraz trwałość wypełnień.

Jeśli zależy Ci na zdrowym i pięknym wyglądzie Twoich zębów to należy sprawdzić czy kolor wypełniania nie odbiega od naturalnego koloru Twoich zębów. Szczególnie ważne jest to jeśli chodzi o zęby przednie. Dla podniesienia estetyki uśmiechu czasami wystarczy wymienić wypełnienia na nowe, żeby uśmiech nabrał blasku. Dodatkowo stare wypełnienia mogę z biegiem lat utracić swoją szczelność. Warto upewnić się podczas wizyty u stomatologa, że pod takim wypełnieniem nie kryje się próchnica wtórna. Szybka ingerencja i wymiana wypełnienia pozwoli uchronić przed leczeniem kanałowym i zapewni trwałość na długie lata.

W NASZEJ KLINICE PODCZAS KAŻDEJ WIZYTY MOŻESZ CZUĆ SIĘ KOMFORTOWO

Wiemy co zrobić, aby zapewnić Ci bezpieczeństwo, spokój i bezbolesną procedurę. W swojej codziennej pracy wykorzystujemy znieczulenia, które zapewniają komfort podczas całej wizyty. Możemy zaproponować znieczulenie komputerowe gdzie środek znieczulający podawany jest bardzo powoli eliminując odczucie rozpierania, które najczęściej jest przyczyną bólu pacjenta. Ten sposób aplikacji umożliwia wykonanie bezbolesnego znieczulenia.

WIĘCEJ O ZNIECZULENIACH

x

Strona korzysta z plików Cookies zgodnie z celami określonymi w Polityce prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików Cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.